ورزش های الکترونیک
ورود

ورود به حساب کاربری

نام کاربری
رمز عبور
مرا به خاطر بسپار

ایجاد حساب کاربری

* تمامی موارد الزامی ست *
نام و نام خانوادگی
نام کاربری
رمز عبور
تکرار رمز عبور
ایمیل
تکرار ایمیل
Captcha *
Reload Captcha
پنج شنبه, 24 اسفند 1396 - 10:10

راهنمای حل مشکل اینوایت در فیفا ۱۸

راه حل های پیشنهادی برای حل مشکل اینوایت بازیکن

راهنمای حل مشکل اینوایت در فیفا ۱۸

 

همان‌طور که مطلع هستید، بعضی از دوستان که در لیگ شرکت می کنند برای اینوایت بازیکن دچار مشکل می شند و نمی تونن با حریفشون ارتباط برقرار کنن. در این مطلب گزینه های احتمالی رفع این مشکل رو با هم بررسی می کنیم:

 

در ابتدا باید NAT Type خودتون رو چک کنید. برای چک کردن NAT Type به قسمت Setting->Network->Test Internet Connection برید و منتظر بمونید که اتصال کامل شه و ببینید که NAT Type شما چند هست. اگر نت تایپ شما ۱ یا ۲ باشد برای اتصال به دیگران مشکلی نخواهید داشت، اما اگر تایپ شما ۳ هست احتمالا با مشکل مواجه خواهید بود.مشکل تایپ ۳ رو می تونید به روش های زیر حل کنید:

* لازم به ذکر است این روش ها برای تغییر تایپ در اینترنت های ADSL است و امکان تغییر تایپ اینترنت همراه با روش‌های زیر وجود ندارد.



۱. به صفحه تنظیمات مودم بروید.

+ در آدرس‌بار مرورگر، ۱۹۲.۱۶۸.۱.۱ را تایپ کنید (این آدرس پیش فرض اکثر مودم‌هاست) . نام کاربری: admin ، رمز عبور: admin ( در صورتی که رمز عبور را تغییر داده اید از نام کاربری و رمز عبور خود استفاده کنید )


۲. UPnP را فعال کنید.

* برای این کار دو روش وجود دارد. یکی اختصاص یک آی‌پی ایستا (static IP) به کنسول PS4 و درج آن در بخش DMZ(demilitarized zone) که اصلا این روش را پیشنهاد نمی‌کنیم چون ممکن است به یک حفره شدید امنیتی تبدیل شود. روش دوم این است که پورت‌های مورد نیاز بازی مورد نظرتان در PS4 را در هردوحالت TCP و UDP مودمتان باز کنید.

روش بازکردن این پورت‌ها در هر مودم متفاوت است، می‌توانید با جستجوی Manual مدل مودمتان در اینترنت، توضیحات مرتبط را بخوانید. پورت‌هایی که در ادامه آورده می‌شود، برای اکثر بازی‌های PS4 کفایت می‌کند اما می‌توانید توضیحات بیشتر(پورت‌های اضافه) در این باره را درمورد بازی‌های خاص در اینترنت پیدا کنید.

پورت‌های عمومی بین بازی‌های PS4(این‌ها را هم در حالت TCP و هم در حالت UDP باز کنید):

۸۰

۴۴۳

۴۶۵

۹۸۳

۳۴۷۸-۳۴۸۰

۳۶۵۸

۵۲۲۳

۶۰۰۰-۷۰۰۰

۹۲۹۳

۱۰۰۷۰-۱۰۰۸۰

پورت‌هایی که ذکر شد، تمام پورت‌هایی است که برای هرگونه ارتباط در شبکۀ سونی(مانند ویس‌چت، PSN، ریموت‌پلی و …) کفایت می‌کند. بنابراین بعد از بازکردن این پورت‌ها در مودم، با ری‌استارت کنسولتان باید بتوانید به‌راحتی به انجام بازی آنلاین بپردازید(البته درصورتی که PSN فعال داشته باشید که لازمۀ اتصال به شبکۀ پلی‌استیشن است).



برای بازی فیفا ۱۸ در کنسول PS4 این پورت‌ها را نیز باز کنید(منبع، سایت رسمی EAsports):

UDP:

۳۰۷۴

۳۶۵۹

TCP:

۱۹۳۵

۳۶۵۹

۱۰۰۰۰-۱۰۰۹۹

۴۲۱۲۷

 

 

اگر مسئله تایپ رو حل کردید و هچنان مشکل اینوایت داشتید،‌روش های زیر را امتحان کنید:

 

برای ارسال درخواست بازی، به جای ارسال از داخل بازی از پارتی استفاده کنید:

+ در صفحه اصلی کنسول و از طریق منوی بالا، گزینه Party را انتخاب کنید. پارتی را بسازید و بعد از آن حریف خود را Invite کنید. پس از آمدن حریف، گزینه Play Together را بزنید، یک Session جدید بسازید، FIFA18 را انتخاب کنید. در صورتی که درخواست ارسال نشد، Play Together رو مجدد بفرستید و این کار را چند بار انجام دهید. در صورتی که موفقیت آمیز نبود، از حریفتان بخواهید اینوایت بفرستد.

 

در صورت باقی بودن مشکل، گزینه های زیر را بررسی و اجرا کنید:

 

+ کنسول را با سیم LAN به مودم وصل کنید و برای اتصال به اینترنت از وای‌فای استفاده نکنید

+ دوستانی که تایپ ۲ هستند و مشکل اتصال دارن هم پورت هایی که در بالا گفته شده رو تنظیم کنند

+ داخل بازی فیفا به قسمت Customise->Profile->Delete بروید و Personal Setting 1 را پاک کنید

+ مطمئن شوید که اکانت Plus تان منقضی نشده باشد

+ UPnP را در مودم خود فعال کنید

+ آی‌پی کنسول را چک کنید که ورژن ۴ باشد. این آی‌پی به‌صورت x.x.x.x است که به‌جای هریک از xها یک عدد(نهایتاً سه رقمی) قرار می‌گیرد. برای بررسی این مورد، می‌توانید در بخش settings، به بخش Network بروید و View Connection Status را انتخاب کنید. در آنجا به دنبال یک فیلد به‌نام آی‌پی باشید. اگر ساختار عدد جلوی این فیلد به همان صورتی بود که ذکر شد، یعنی از این بابت مشکلی ندارید اما اگر غیر از این بود، یعنی ورژن آی‌پی شما ۶ بوده و ازآنجاکه اکثر بازیکنان از آی‌پی ورژن ۴ استفاده می‌کنند، این مسئله برایتان مشکل‌ساز است. در این صورت برای تغییر می تونید در گوگل چگونگی تغییر آی‌پی از ورژن ۶ به ۴ را جستجو کنید.

 

 

پس از انجام مراحل و حل نشدن مشکل، هر دو بازیکنان یک‌بار کنسول و مودم اینترنت خود را Restart کنند و مجدد امتحان کنند. در صورت باقی بودن مشکل، فعلا راه حل دیگری رو نمی‌شناسیم و متاسفانه ۲ بازیکن نمی تونن با هم بازی کنند.

 

آخرین نقد و بررسی‌ها

انتخابی تیم ایران - IESF 2019

dota2cover

لینک های مفید

registeration guide

esport league info

ggame telegram